Par mums

Keramikas darbnīca „Cukrasāta”

Podnieka mājā „Cukrasāta” strādā pēc senām podnieku amata tradīcijām. Te ir autentiski darba apstākļi mūsdienu lauku vidē. Trauki tiek veidoti gan ar rokām tos lipinot, gan uz kājminamās podnieku ripas un pēc tam apdedzināti „dzīvās” uguns liesmās ceplī, kas tiek kurināts ar malku. Savu melno vai neatkārtojamo un individuālo melnsudrabaino tonējumu, kam pa vidu mēdz būt brūngani lāsumiņi podi iegūst dabiskā redukcijas procesa rezultātā.

Šis dabiskais process rada trauka krāsas dzīvīgumu un dziļumu, līdzīgi kā melnbaltajā fotogrāfijā. Svēpētie keramikas trauki ir neatkārtojams uguns rotaļas un podnieka meistarības rezultāts. Sākotnēji tiem piemīt arī dabīga „dūmota” it kā melnās pirtiņas smarža, kas ar laiku, traukus lietojot un mazgājot, zūd un kļūst neitrāla. Ir cilvēki, kuriem šī smarža ļoti patīk, bet ir, kam ne. Dabiskās smaržas ir izteiktākas (līdzīgi kā tikko slauktam govs pienam vai dabīgās ādas somām.)

Ekskursijas, trauku iegāde

Darbnīcā „Cukrasāta” pāris dienas nedēļā tiek ieplānotas arī ekskursiju uzņemšanai uz vietas darbnīcā. Tās pieņemam tikai iepriekš piesakot ekskursiju. No maija līdz septembrim var apskatīt trauku veidošanas procesu cepļa kurināšanu un cepļa atvēršanu. Datumi cepļa kurināšanai netiek ieplānoti uz priekšu, jo tas notiek procesa gaitā – atkarībā no pasūtījumu intensitātes, citu pasākumu grafikiem un arī laika apstākļiem. Cepļa kurināšana pavasara – vasaras – rudens sezonā vidēji notiek reizi mēnesī. No decembra līdz martam nekurinām. Mūsu traukus var iegādāties gadatirgos, salonos, apskatīt izstādēs, kā arī veikt individuālus pasūtījumus.

Kur vēl var iegādāties mūsu traukus

Veikals „Riija”, Rīgā, Tērbatas 6/8
Liepkalnos, informācijas centrā - SIA „Mežmalas AA”
Amatnieku preču veikals "Lāde", Rēzeknē, Krasta ielā 31
Mākslas galerija "Mans's", Jēkabpils, Brīvības iela 154
Lūznavas muiža, Pils iela 8, Lūznava , Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads

Ar pirkstu galiem podnieks darbā ieraksta savas domas, idejas un enerģiju.

Meistars ir starpnieks...

Viņa idejas Atnāk ... iziet caur viņu ... un atstāj darinājumu kā liecību. 

Mūsu buklets